Piloxing, Pilates Klasyczny. Deep Work Tuchola

Pilates klasyczny

Pilates klasyczny to metoda ćwiczeń gimnastycznych, której twórcą jest Joseph Pilates. Bazując na własnych doświadczeniach w przezwyciężaniu problemów zdrowotnych, Pilates stworzył system ćwiczeń, który całkowicie zrewolucjonizował myślenie o sprawności fizycznej i stał się prekursorem współczesnego fitnessu. Początkowo jego ćwiczenia służyły do rehabilitacji żołnierzy rannych podczas I wojny światowej. Po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych ćwiczenia Pilatesa stały się popularne wśród artystów cyrkowych, gimnastyków, tancerzy, ludzi związanych ze teatrem. Pilates to coś więcej niż tylko zestaw ćwiczeń gimnastycznych. Jest to kompleksowe podejście do życia w aspekcie zarówno fizycznym jak i duchowym.

Ćwiczenia wzmacniają mięśnie, poprawiają sylwetkę, zwiększają giętkość ciała, poprawiają koordynację ruchową, pozytywnie wpływają na kondycję całego ciała. Pilates uczy właściwego oddychania i uświadamia powiązane z nim fizyczne i psychiczne korzyści dla całego organizmu (np. poprawa krążenia, dotlenienie wszystkich komórek, wydalanie toksyn, poprawa koncentracji, kojący wpływ na umysł). Zwiększa pojemność płuc i poprawia funkcjonowanie organów wewnętrznych. Relaksuje, zmniejsza napięcie mięśni spowodowane stresem.

Ćwiczenia Pilatesa pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z osteoporozą (wzmacniają mięśnie i kości, zmniejszają ryzyko urazów związane z upadkiem) i pomagają w problemach układu krążenia wynikających z otyłości. Pilates działa relaksująco, dzięki czemu pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne. Zapobiega bólom kręgosłupa w czasie ciąży i pozwala wrócić do formy po urodzeniu dziecka. Wzmacnianie mięśni dna miednicy, zapobiega problemowi nietrzymania moczu u kobiet i przerostu prostaty u mężczyzn. Pilates pomaga w dolegliwościach związanych z menopauzą (tycie, stres, gorsze samopoczucie) i ze starzeniem się organizmu (bóle stawów, bóle kręgosłupa, bóle kolan, problemy ze stawami biodrowymi, wdowi garb, brak elastyczności, trudności z koncentracją, pogorszenie koordynacji ruchowej).