Piloxing, Pilates Klasyczny. Deep Work Tuchola

Piloxing

Piloxing to połączenie tańca, kickboxingu i ćwiczeń w pozycji stojącej, stosowanych w pilatesie. Twórczyni tej formy fitnessu – szwedka Viveca Jensen – określa go jako sposób na piękne, smukłe ciało oraz terapię na rzecz odzyskania równowagi duchowej.

Z tego też powodu piloxing bije rekordy popularności nie tylko wśród Amerykanek, ale i gwiazd – ten rodzaj fitnessu uprawia Hilary Duff, Kirsten Dunst czy Vanessa Hudgens.

Zdaniem autorki tej metody tak naprawdę piloxing może uprawiać każda kobieta – bez względu na wiek czy stopień zaawansowania. Nie zasłaniaj się brakiem czasu i zacznij ćwiczyć już teraz!

Zajęcia piloxing zawsze opierają się na zasadach treningu interwałowego. Ćwiczenia odbywają się boso. Piloxing łączy w sobie seksowne ruchy taneczne, dzięki którym czujesz się kobieco, ale i trening cardio, ściśle związany z kickboxingiem.

W trakcie zajęć spalasz nie tylko ogrom kalorii, ale i w kobiecy sposótrenujesz koordynację ruchową (dzięki elementom pilatesu i tańca).

Dzięki tym zajęciom poprawisz wytrzymałość swojego ciała i zwiększysz siłę mięśni, nie rozbudowując przy tym ich masy. Trening interwałowy podniesie wydolność twojego organizmu, usprawni krążenie i dotleni całe ciało.

Piloxing to również doskonała forma treningu odchudzającego, która rzeźbi ciało i pozwala każdej kobiecie poczuć się seksownie. W trakcie jednej godziny treningu można stracić aż od 500 do 900 kcal!